Youtube Abone OlYoutube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz

Samsung, Apple Watch’ın Kopyasını Mı Tasarlıyor?

Akıllı telefon devi Samsung şimdiye kadar akıllı saat alanında çok büyük bir atılım gösteremedi. Son çıkarmış olduğu Gear S2 modeli birçok kişi tarafından beğenilse de, Android Wear işletim sistemine sahip olmaması büyük bir eksik. Android akıllı telefon pazarında şu anda Motorola ve Huawei gibi markalar satış listelerinde üst sıralarda bulunuyor. Ancak bu markalara ait akıllı saatler de ülkemizde pek yaygın olarak bulunmamakta.

 

Öte yandan Apple, Apple Watch ile akıllı saat pazarına oldukça güçlü bir giriş yaptı. Apple Watch hem tasarım hem de işlevsellik olarak Apple kullanıcılarını oldukça memnun etmekte. Şimdi ise Samsung’un yeni bir akıllı saat üreteceği ile ilgili bazı sızıntılar var. Ancak sızıntılar doğruysa bu yeni akıllı saat bazı tartışmalara sebep olabilir.

 

Illustrations in a Samsung patent application appear to be based on the Apple Watch. Source: US Patent application

 

İnternete düşen bazı görsellerin Samsung’un yapmış olduğu bir patent başvurusuna ait olduğu iddia ediliyor. Görsellere bakıldığında cihazın bir akıllı saat olduğunu söylemek pek zor değil. Ancak önemli nokta tasarımın büyük miktarda Apple Watch’a benzemesi. Hatta görsellerde yer alan saatte, Apple Watch’da bulunan “Crone” tuşu bile yer alıyor.

 

 

Samsung bundan önce de tasarım konusunda Apple’dan “esinlendiği” için tartışmalara sebep olmuştu. Görsellerin gerçekliği konusunda cihaz duyurulana kadar kesin bir bilgi vermek mümkün değil. Ancak bunun yalnızca bir “esinlenme” mi olduğuna yoksa düpedüz kopyacılık mı olduğuna siz karar verebilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir