Youtube Abone OlYoutube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz

Google’dan Yeni Görüntülü Konuşma Uygulaması: Duo

Google’ın yeni görüntülü konuşma uygulaması olan Duo bugün Android ve iOS platformlarına çıkışını gerçekleştirdi. Duo uygulaması, yakında çıkışını gerçekleştirecek olan mesajlaşma uygulaması Allo ile, Google’ın son I\O konferansında tanıtılmıştı. Bu yazımızda yeni uygulamayı detaylıca inceledik.

 

AAEAAQAAAAAAAAfJAAAAJDczZmE3ZjUxLTZlZTMtNGIyMS04MGMyLTUyMDUzMjFjMDJiOA

 

Google’ın yeni görüntülü konuşma uygulaması olan Duo’yu Apple’ın Facetime’ı ile karşılaştırmak pek de yanlış olmaz. Duo, oldukça kolay kullanımı ve basit arayüzü ile hem Android cihazlar arasında hem de Android ile iOS cihazlar arasında görüntülü konuşmayı sağlıyor. Tabi Facetime’ın bir farkı bulunuyor ki o da sonradan yüklenen bir uygulama olmaması.

 

google-duo-knock-knock

 

Duo uygulamasını ilk açtığınızda oldukça basit olan arayüzü sizi biraz şaşırtabilir. Görüşme başlamadan önce ekranda görüşmeyi başlatmak için bir ikon ve de son görüşülen kişiler bulunuyor. Görüşme sırasında da kendimizi köşedeki küçük bir dairenin içerisinde görebiliyoruz. Ancak basit arayüz işlevsellik konusunda endişe duymanıza sebep olmasın. Çünkü Duo, ikili görüntülü konuşmalarda kullanıcıların ihtiyaç duyabileceği her şeyi sunuyor.

 

 

Duo’yu farklı kılan yanlarından birisi de Knock Knock özelliği. Bu özellik sayesinde biri bize görüntülü arama yaptığında henüz kamerayı açmadan karşıdaki kişiyi görebiliyoruz. Bu özellik Android cihazlarda sürekli olarak kullanılabilirken iOS cihazlarda yalnızca uygulama açıkken kullanılabiliyor. Ayrıca özelliğin devre dışı bırakılabildiğini de belirtelim.

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir