Youtube Abone OlYoutube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz

Bir Zamanların Efsanesi Nokia Geri Dönüyor!

nokia_white_logo

Android işletim sistemli telefonların ve iPhone’ların piyasada bulunmadığı dönemlerde cep telefonu denilince akla gelen ilk markalar Nokia, Ericsonn ve belki Samsung oluyordu. Ancak bu markaların en unutulmazının Nokia olduğu tartışılmaz bir gerçek. Nokia’yı bu kadar efsane yapan şeyler ise gerek dayanıklı cep telefonları gerekse futuristik dizaynlarıydı. Ancak efsane telefon üreticisi ne yazık ki günümüze kadar gelemeyip yerini Apple ve Samsung gibi devlere bıraktı.

nokiaeskimodeller-5583ff54e7e68

Efsane firma son olarak Microsoft tarafından satın alınmış ve bir süre boyunca Windows Phone işletim sistemi telefonlar üretmişti. Daha sonra da giriş seviyesi telefonlar üretmeye başlayan firmayı şimdilerde piyasada görmek ise mümkün değil. Ancak son gelen haberler Nokia sevenleri oldukça mutlu edecek türden.

 

Nokia, cep telefonu pazarına bir kez daha giriş yapmaya hazırlanıyor. Android işletim sistemine sahip olan cep telefonları ise HDM Global ismindeki bir şirket tarafından üretilecek ve üzerinde Nokia ismini taşıyacak. Efsane firmanın piyasaya ilk süreceği cep telefonu serisinin ise “N” koduna sahip olacağı söyleniyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir