Youtube Abone OlYoutube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz

Bu Yeni Ekranlar Makasla Kesilebiliyor

display-sheet

LCD ve OEL gibi ekran teknolojilerini yıllardır yaygın olarak kullanmaktayız. Bu ekran teknolojileri her ne kadar teknolojinin birçok alanında günümüz ihtiyaçlarını karşılasalar da bazı alanlarda yetersiz kaldıklarını söylemek yanlış olmaz. Özellikle de giyilebilir teknolojilerin gelişmesiyle bükülebilen veya şekil değiştirebilen ekran teknolojilerine duyulan ihtiyaç oldukça arttı. Japonya’daki bir şirket olan NIMS de bu alanda araştırmalar yapmaktaydı. Araştırma şirketinin geliştirmiş olduğu yeni bir ekran teknolojisi de görenleri oldukça şaşırttı.

Yeni tanıtılan bu ekranlar bir makas yardımıyla tıpkı kağıt gibi farklı şekillerde kesilebiliyor. Bu da tabii ki bu ekranların gelecekte birçok farklı alanda kullanılabilmelerine olanak sağlayacak. Bu teknolojilerin şu anda birçok eksiği de bulunmakta. Henüz enerji kaynağı konusuna tam olarak bir çözüm bulunabilmiş değil. Ekran farklı şekillerde kesilebiliyor olsa da enerji ihtiyacı sürekli olarak bir kaynak tarafından karşılanmak zorunda.

Gelecekte birçok farklı alanda göreceğimizden emin olduğum bu teknoloji şu anda oldukça yeni. Ancak yapılan çalışmalar diğer teknolojilerde olduğu gibi bu alandaki kısıtlamaları da yavaş yavaş kaldıracaktır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir