Youtube Abone OlYoutube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz

Freelance Para Kazanmak İçin 5 Yöntem

Günümüzde freelance çalışanların sayısı gittikçe artıyor. Eğer mesleğiniz Bilişim ile ilgiliyse evinizden freelance çalışarak kazanç sağlayabilirsiniz.

Ancak mesleği bilişim olmayan kullanıcılar ise nasıl gelir sağlayacakları konusunda bazen kararsızlık yaşayabiliyorlar. Biz de onlar için 5 alternatif kazanç sağlama yöntemi sunduk. Bu alternatifler size harçlık da kazandırabilir, maaş’da 🙂

 

Youtube

youtube-para-kazanma-youtuber

Youtube uzun zamandır kanal sahiplerinin videolarına para ödüyor. Youtuber’ların sayısının artmasının sebebi de bu zaten.  İnsanların ilgisini çekecek ve özgün videolar çekiyorsanız, siz de Youtuber olabilirsiniz. Youtube hesabınızı Google Adsense hesabınınzla bağlayarak videolarınızın “Para Kazanma” özelliğini aktif edebilirsiniz.

► Google Adsense hesabını Youtube’a bağlamak..  Tıklayın

 

TEKNOLOJİ EDİTORLÜĞÜ

engadget

Türkiye’deki teknoloji sitelerinin en büyük kaynağı yabancı siteler.. Biz teknoloji habercileri sizlere aktardığımız birçok haberi Engadget, Mashable, cNET gibi öncü sitelerden alıyoruz, yani Türkçe’ye çeviriyoruz. Sizler de ülkemizde yayın yapan teknoloji sitelerinde Teknoloji Editörlüğü yapabilirsiniz.

 

Freelance Basit İşler (Bionluk, Armut.com vb)

bionluk_sadeceon_uzmankirala_fiverr-620x465

Freelance çalışanlar ve öğrencilerin uğrak mekanı olan tarz siteler aracılığı ile harçlığınızı çıkarabilirsiniz hatta hatırı sayılır paralar kazanabilirsiniz. Bu sitelerdeki logo, kartvizit, seslendirme, seo, tanıtım yazısı vb. ilanlardaki işleri yapabilirsiniz.

 

YOUNOW

younow

Eskiden gençlerin uğrak mekanı olan Blogtv, yeni adıyla ve tarzıyla Younow.. Site üzerinden yapacağınız canlı yayınlar ile para kazanabilirsiniz. Eğer sizi izleyecek takipçileriniz varsa Younow sizin için iyi bir gelir kapısı olabilir.

► YouNow Hakkında Detaylı Bilgi İçin.. Tıklayın

 

WEBSİTESİ YAPMAK

website

Eğer bilginiz varsa kendi yazılımınız ile yoksa WordPress, Joomla gibi hazır scriptler kullanarak web siteleri yapabilirsiniz. Çevrenizdeki esnaf tanıdıklarınız sizlerin potansiyel müşterileriniz olacaktır 🙂

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir