Youtube Abone OlYoutube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz

Yemeksepeti Delivery Hero’ya Satıldı

Yemeksepeti global yemek sipariş girişimi Delivery Hero tarafından satın alındı.

yemeksepeti-satildi

Türkiye’nin en büyük internet girişimlerinden olan Yemeksepeti‘nin bütün hisseleri, Berlin merkezli global sipariş platformu Delivery Hero tarafından satın alındı. Öğrendiğimiz bilgilere göre CEO Nevzat Aydın, satın alımın ardından görevine devam edecek.

Satın alımın konuşulması kadar, fiyat da çok konuşalacağa benziyor. 589 milyon dolar gibi oldukça yüksek bedelle satılan Yemeksepeti, bu fiyatla Türkiye’nin internet girişimi olarak ilk milyar’lık satışı oldu.

Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın, daha önceden de birçok yatırımcı tarafından teklif aldıklarını ancak Delivery Hero‘nun en doğru partner olduğunu gördükleri için satışı yaptıklarını söyledi.

– Türkiye’nin En Büyük İnternet Girişimlerinden

2000 yılında Nevzat Aydın tarafından kurulan Yemeksepeti, anlaşmalı 5000‘den fazla restoranla kullanıcılarından ekstra ücret almadan yemek siparişi vermelerini sağlıyor.

Türkiye’nin 62 şehrinde, 3 milyon yemek siparişine aracılık eden yemeksepeti, Türkiye’nin yanı sıra Kıbrıs, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Umman, Lübnan, Ürdün, Suudi Arabistan ve Yunanistan’da da hizmet vermekte.

 

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir