Youtube Abone OlYoutube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz

Facebook, Here Maps’i Kullanmaya Başladı

Facebook, haritalar hizmetinde Here’yi tercih etti.

facebook-here-maps-harita

En çok kullanılan sosyal paylaşım sitesi Facebook, Konum Servisi için haritlar uygulamasında Nokia‘nın Here Maps‘ini tercih etti. Daha önce Microsoft‘un Bing Haritalar servisini kullanan Facebook, şimdi ise Bing ve Here servisini birlikte kullanıyor. Ancak yakın zamanda tamamen Here Maps’e geçilmesi bekleniyor.Facebook, Here Maps’i Konum Servisleri, Messenger ve Instagram uygulamalarında kullanacak.

– Here Maps Satılacak mı?

Geçtiğimiz haftalarda Here Maps gündemi oldukça meşgul etmişti. Nokia’nın 2 Milyar dolar değer biçtiği söylenen Here’ye birçok büyük şirket talip olmuştu. Son olarak Apple tarafından satın alınacağı konuşulan Here Maps, bu anlaşma ile Facebook‘a mı gidiyor sorusunu akıllara getirdi. İki şirketin arasında bu anlaşmanın sağlanması ise akıllara satın alma sorularını tekrar getirdi.

Henüz ortada Facebook tarafından bir satın alım yok, ancak bu adım iki şirketin yakınlaşması için önemli bir adım gibi görünüyor.

Here Maps’e daha önce talip olan şirketler arasında UberSamsung, Baidu, Apple, Yahoo ve Alibaba gibi şirketler bulunuyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir