Youtube Abone OlYoutube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz

Windows Phone, Avrupa Pazar Payı Arttı

Microsoft’un mobil işletim sistemi Windows Phone, pazar payını artırıyor.

Windows Phone Avrupa'daki Payını Artırıyor.

Microsoft’un mobil işletim sistemi, Windows Phone tanıtıldığı günden bu yana, istikrarlı bir gidişat sergileyemedi. Arayüzü ve kapalı sistem olması zaman zaman büyük eleştirilere maruz kaldı. Mağaza’daki uygulamaları sayısının rakiplerinin çok altında kalması ve mevcut uygulamalarında eksik özelliklere sahip olması kullanıcıların sisteme temkinli yaklaşmasına sebebiyet verdi.

Bu eksilerine rağmen düşük donanımlı cihazlarda bile oldukça akıcı çalışan işletim sistemi, Microsoft’u Giriş Seviyesi telefonlara yatırım yapmaya yönlendirdi. Şiket, bu yatırımın karşılığını da bugünler de özellikle Avrupa Pazarında almaya başladı.

Yüzde 10 Barajı Aşıldı

Microsoft 2015 Şubat verilerine göre Avrupa Pazarında %10 barajını aştı. Kontar araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre EU5 ülkeleri İngiltere, Almanya, İspanya, Fransa ve İtalya’da bu barajın aşıldığı rapor edildi.

Android Düşüşte

Bu tablo Microsoft için umut verici olsa da, Android için aynı şeyi söyleyemeyiz. EU5 ülkelerinde Android yaklaşık %3’lük pazar payı kaybettiğini de söyleyelim. Bunun nedeni sadece Windows Phone’un pazar payını artırmış olması değil elbette, iPhone’un büyük ekrana geçmesinin de payı da oldukça fazla.

 

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir