Youtube Abone OlYoutube Kanalımıza Abone Olabilirsiniz

Turkcell’den Gaziantep’e Ücretsiz İnternet

Turkcell Akıllı Şehir Teknolojisi Projesini Gaziantep’te başlattı.

turkcell-akilli-sehir-gaziantepTurkcell’in uzun süredir üzerinde çalıştığı Akıllı Şehir projesi, ilk olarak Gaziantep’te hayata geçti. Projeyi Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen KOCABAŞ ve Gaziantep Belediye Başkanı Fatma ŞAHİN tanıttı. Turkcell projenin 30 milyon TL tasarruf sağladığını söylüyor.

Proje tramvay ve otobüslerde ücretsiz wi-fi hizmeti, 7/24boyunca ulaşılabilen çağrı merkezi, fiber internet, taşeron firmalara ait araçların takibi, kısacası Gaziantep halkının hayatını kolaylaştıran yenilikleri kapsıyor.

Kentlerin, teknoloji yardımıyla kalkınmasının hedeflendiğini söyleyen Selen Kocabaş, “Türkiye’de nüfusunun üçte ikisinden fazlası şehirlerde yaşıyor. Sosyo-ekonomik yapı ve kentleşme dünyadaki birçok bölgeye göre farklı. Bu yüzden, Türkiye’nin en büyük teknoloji şirketlerinden biri olarak, kendi ülkemizin ihtiyaç ve önceliklerine uygun bir Akıllı Şehir vizyonu geliştirdik” dedi.

Turkcell ayrıca Avrupa’nın en büyük hayvanat bahçelerinden olan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’nin en ünlü hayvanlarından Zürafa Şakir’in yaşadığı alanının ısısını, M2M teknolojisi sayesinde kontrol altında tutuyor.

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir